Новини
З 1 по 31 жовтня в Бабченському ліцею проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом ''Читаюча шкільна родина - стратегічне завдання бібліотеки'' з метою зростання престижності читання як культурної цінності, застосування сучасних підходів до формування навичок читання, формування читацької компетентності, виховання в здобувачів освіти почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, поваги до культурного та історичного минулого України. Бібліотекарем Катрич М. М. було проведено ряд заходів, які спрямовані на розвиток любові до книг, підвищення читацької грамотності та критичного мислення.
Читачі бібліотеки мали чудову нагоду зануритися у світ знань, відкрити для себе нові горизонти, поринути в чарівний світ літератури.
Здобувачі освіти люб'язно долучалися до читацького челенджу, творчих майстерень, вікторин та із задоволенням виконували завдання.
Цікавими для читачів також були тематичні бібліотечні виставки.
Жовтень виявився особливим для усіх поціновувачів книг, він об'єднав нашу ліцейну родину любов'ю до книг та читання.
Другий патріотичний забіг пам'яті захисника України Дениса Мартинюка вже став доброю традицією у Бабченському ліцеї за ініціативою мами Героя - Руслани Мартинюк
Мелодією гімну України відкрив пам’ятний забіг військовий оркестр 50 полку Національної Гвардії України імені Семена Височана. Звуки військового оркестру на стадіоні нагадували нам про незламність духу українського народу.
Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять всіх, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежну Україну.
У спортивному заході взяли участь учні 1-11 класів, вчителі Бабченського ліцею, родичі, друзі Героя, військовослужбовці та жителі громади.
Кожен учасник забігу зробив свій внесок не лише фізично подолавши дистанцію, а й підтримавши наших захисників. Адже на шкільному стадіоні була встановлена скринька, де всі охочі мали можливість задонатити на потреби ЗСУ.
Під час заходу було зібрано понад 29 тисяч гривень. Зібрані кошти будуть спрямовані на забезпечення всього необхідного для військовослужбовців із села Бабче.
Цей забіг став не просто спортивною подією, а глибоким символічним актом. Ми бігли не лише фізично, а й у своїх серцях, несучи пам'ять про Героя і віру в нашу перемогу.
У рамках цієї події психологічною службою ліцею були проведені заходи .
Під час заходів учасники освітнього процесу дізналися про основні шляхи потрапляння в рабство, «групу ризику», психологічні механізми маніпуляцій, поняття вразливості та ризику, а також ознаки когнітивного дисонансу, що часто виникає у жертв насильства ,обговорювали, як стрес та почуття провини можуть впливати на прийняття рішень у критичних ситуаціях.
Нашою метою є не лише інформувати про проблему, а й допомогти сформувати внутрішні ресурси та стійкість, що дозволять молоді впевненіше захищати себе та підтримувати інших. Створюючи обізнану спільноту, ми наближаємо момент, коли торгівля людьми залишиться лише сторінкою історії.
Організаційні заходи
Розробити та затвердити внутрішнім документом (наказ, розпорядження тощо) політику використання Telegram в організації, якою передбачити:
заборону передання інформації, яка використовується в роботі, а також здійснення комунікацій зі службовою метою з використанням месенджера Telegram;
заборону встановлення і використання клієнта Telegram та/або використання вебверсії Telegram на службових комп’ютерах та особистих комп’ютерах, що використовуються в службовій діяльності організації;
визначення переліку осіб організації, яким згідно з посадовими обов’язками належить використання Telegram у службовій діяльності;
порядок формування та ведення переліку осіб організації, яким згідно з посадовими обов’язками належить використання Telegram;
порядок роботи з наявними службовими обліковими записами Telegram (каналами, ботами тощо), основні заходи безпеки під час роботи з ними;
впровадження в організації технічних заходів обмеження доступу до Telegram з урахуванням наявної інфраструктури доступу в інтернет та засобів кібербезпеки;
визначення підрозділу (посадових осіб), відповідальних за контроль.
Довести до працівників розроблену політику, а також поінформувати їх про причини блокування Telegram в організації та потенційні ризики для безпеки, пов'язані з його використанням.
Традиційно, як і кожного навчального року, у нашому навчальному закладі проводився тиждень протидії булінгу. В рамках тижня з метою профілактики булінгу в учнівському середовищі практичним психологом та соціальним педагогом були проведені інтерактивні та практичні заняття, години спілкування, профілактичні бесіди, анкетування, тренінги, тематичні і ранкові зустрічі. Здобувачі освіти були ознайомлені з термінами «булінг», «кібербулінг», правилами спілкування в колективі, способами реагування в ситуації булінгу, мали змогу збагатити свої знання про безпечне і відповідальне використання Інтернету. Ліцеїсти дізнавалися про правову та адміністративну відповідальність за вчинення булінгу, а також вчилися безпечно користуватися соціальними мережами та протидіями кібербулінгу. З метою створення безпечного освітнього середовища значна частина виховної роботи була направлена на запобігання булінгу, кібербулінгу, насильства, упередженості, формування в учнів толерантності, орієнтирів здорового способу життя, інформаційної грамотності, безпеці дітей в Інтернеті, поваги один до одного.
У Бабченському ліцею розпочався місячник шкільної бібліотеки під гаслом
«Читаюча шкільна родина-стратегічне завдання бібліотеки».
Книжковий світ — то особливий світ.
І безкінечний — наче море з небом.
Почати можеш будь-коли політ.
Для цього просто лиш читати треба!
ЗАПРОШУЄМО НАШУ ШКІЛЬНУ РОДИНУ ДО БІБЛІОТЕКИ І ЧИТАННЯ, ТОМУ ЩО ЧИТАЮЧА НАЦІЯ – НЕПЕРЕМОЖНА!!!
30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек.
З цієї нагоди бібліотекарем Катрич М. М. була проведена бібліотечна перерва "Знання у книгах, книги у бібліотеці".
Тож нехай кожен, хто переступає поріг бібліотеки, знаходить те, що шукає, і отримує натхнення на нові досягнення!
ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Бабченського ліцею
Солотвинської селищної ради
Івано-Франківської області
на 2024-2025 навчальний рік
Сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей, в Солотвинській громаді відбувся незабутній захід під назвою “Країна мрій”, присвячений нашим наймолодшим громадянам – діткам, які завжди додають кольору та радості нашому життю. Також відзначили переможців обласних та всеукраїнських конкурсів ІІІ-ІV етапів. Дітям та їхнім шкільним наставникам вручили статуетки та сертифікати, підкреслюючи їхні досягнення
ВІТАЄМО!!!
Іванцюк Тетяну- керівник Микитюк Марія Іванівна
Іванчука Василя- керівник Іванчук Катерина Василівна
Скиданчук Віру-керівник Кисляк Марія Ярославівна
В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" проведено ряд заходів: "Психічне здоров'я, як його зберегти?"; "Здоров'я - цінність нашого життя"; "Я і моє здоров'я", "Формування навичок здорового способу життя" . Бесіди "Збереження психічного здоров'я ", "Здоровий спосіб життя як пріоритетна цінність у вихованні дітей і підлітків ",а також перегляд анімованого коміксу "Ден і Рора проти корпорації С", метою даних заходів є формування в суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, розуміння та демонстрація інструментів, які допоможуть нам дбати про свій внутрішній стан. Ліцеїсти обговорювали складові психічного здоров'я, формували ціннісне ставлення до свого здоров'я, мотивацію до збереження психічного здоров'я як необхідної складової життєдіяльності успішної людини, отримали рекомендації щодо шляхів гармонізації особистості та підтримання особистого психічного здоров'я, ознайомлювалися з елементами та вправами які допомагають у керуванні емоціями під час стресових ситуацій.
Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра "СОКІЛ" ("ДЖУРА")
РІЙ "КІБОРГИ"Бабченського ліцею(керівник Дзепчук Б.Д.)
Атестація педагогічних працівників ліцею відповідно до нового Положення про атестацію педагогічних працівників. Підсумкове засідання атестаційної комісії
В рамках методичного тижня "Нова українська школа - формування ключової компетентності "вчити вчитися" заступником директора з навчально - виховної роботи Сухоручко Л. була проведена ділова гра з елементами тренінгу "Сучасній школі - сучасний вчитель", в ході якого педагоги продемонстрували свої знання щодо впровадження нових освітніх технологій, методів навчання в освітній процес, а також доцільність формування позитивного іміджу закладу.
У Міжнародний день рідної мови вчителем української мови Сухоручко Л.І. було проведено свято-турнір "Мова єднає нас" між учнями 5 та 6-А класів. Здобувачі освіти із захопленням брали участь у різноманітних конкурсах, узагальнюючи та поповнюючи свої знання з української мови.
Година пам'яті Героїв Небесної Сотні "Ми пам'ятаємо про вас, ГЕРОЇ", проведена учителем історії
Андріїв О.М. та педагогом-організатором Іванцюк Г. В
Година пам'яті "Під Крутами пішли в безсмертя", проведена учителем історії Андріїв О.М. та педагогом-організатором розширила знання учнів про трагічні події січня 1918року, сприяла вихованню любові до свого народу, гордості за тодішніх і нинішніх ГЕРОЇВ України.
Виховання громадянської позиції учнівської молоді, розвиток перспективного бачення себе, історії України, держави першочергове завдання педагогів. З цією метою в День Соборності України педагогом-організатором Іванцюк Г. В. проведена інтелектуальна гра-вікторина "З Україною в серці " з учнями 10-11 класів.
1. Діяльність педагогічного колективу щодо формування ціннісного ставлення до себе здобувачів освіти.
2. Сучасний урок фізкультури в умовах модернізації освітнього процесу та реалі8ації Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.
Психологічною службою ліцею проведений тренінг " Ми - проти СНІД у ! Ми - за життя !"
Мета : надати інформаційну підтримку в питаннях здорового способу життя, об’єктивну інформацію про ВІЛ, СНІД, сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику, виробляти толерантне ставлення до ВІЛ- інфікованих.
Медичною сестрою було проведено профілактичну бесіду з учнями старших класів до дня" Боротьби зі СНІДом". СНІД( синдром набутого імунодефіциту)- важке інфекційне захворювання, спричинене вірусом імунодефіциту людини( ВІЛ).
Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою ,але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему. Кожен зі способів профілактики ВІЛ є ефективним. Це може врятувати ваше життя та здоров'я!